Лидерът в редовния сезон Голдън Стейт победи гостуващия Ню Орлиънс със 106:99 в първия среща от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Домакините взеха солиден аванс от 28:13 след първата четвърт, а малко преди края на третата част увеличиха преднината си на 25 точки при 82:57 и до края на допуснаха изненада.

Къри се отличи с 34 точки за успеха, Клей Томпсън добави 21 точки, а Дреймънд Грийн завърши с 15 точки, 12 борби и 7 асистенции.

За гостите Антъни Дейвис беше най-полезен с 35 точки и 7 борби.

В друг мач от елиминациите на Запад Хюстън надделя над гостуващия Далас със 118:08 и също поведе с 1:0 победи в серията до четири успеха.

Седем играчи на домакините завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен беше Джеймс Хардън с 24 точки. Той добави и 11 асистенции. Теръсн Джоунс допринесе с 19 точки и 9 борби.

Дирк Новицки беше лидер за тексасците с 24 точки и 8 борби, а Тайсън Чандлър се отличи с 11 точки и 18 борби.

На Изток Вашингтон измъкна успеха над домакина Торонто с 93:86 след продължение. Редовното време завърши 82:82, след като Васкес изравни за канадците с тройка 25,9 секунди преди края на редовното време.

Гостите изглеждаха сигурно победители, лед като в началото на последната четвърт натрупаха аванс от 15 точки при 74:59, но в последствие допуснаха да бъдат застигнати, а Джон Уол пропусна да донесе успеха със сирената.

В продължението обаче Вашингтон вкара седем безответни точки и не допусна кош четири минути и половина и това се оказа решаващо.

Пол Пиърс беше най-добър за столичани с 20 точки, Брадли Бийл завърши с 16 точки, 9 борби и 6 асистенции, а Нене се отличи с 12 точки и 13 борби.

За домакините резервата Амир Джонсън вкара 18 точки, а ДеМар ДеРозан се отличи с 15 точки и 11 борби.

В друга среща от първия кръг на Изток Чикаго поведе с 1:0 победи в серията срещу Милуоки след 103:91 в "Юнайтед Сентър".

Джими Бътлър се отличи с 25 точки за домакините, а Дерик Роуз допринесе с 23 точки за успеха. За гостите най-резултатен с 18 точки беше Клей Мидълтън./БТА