Играещият с маска заради счупване в скулата Ръсел Уестбрук записа четвърти пореден трипъл-дабъл, а воденият от него тим на Оклахома Сити постигна драматична победа след продължение със 123:118 над гостуващия Филаделфия. Уестбрук регистрира рекордните в кариерата си 49 точки и 16 борби, а направи и 10 асистенции.

По този начин той стана вторият баскетболист след Майкъл Джордан в последните 25 години, който в 4 мача поред достига двуцифрени показатели в три различни категории. През 1989 година Джордан реализира седем поредни трипъл-дабъла. Самата среща в "Чейспийк Арина" се разви много драматично, като в различни периоди на мача и двата тима се радваха на солидна преднина.

През първата четвърт Филаделфия имаше аванс от 16 точки, който обаче се превърна в пасив от 3 точки още до нейния край. В средата на третата част гостите отново водеха с 15 точки, но в последните минути на редовното време изглеждаше, че Оклахома ще успее да наложи волята си и да спечели. Тройка на Джейсън Ричардсън 27 секунди преди края обаче прати мача в продължение. В него Уестбрук бе над всички, вкарвайки 10 точки. За победителите, освен Уестбрук, Дион Уейтърс и Ди Джей Огъстин направиха силен мач, като завършиха с 20 и 17 точки съответно.

За Филаделфия гардът Айзия Канаан вкара рекордните в кариерата си 31 точки, а ветеранът Джейсън Ричардсън добави 29. Успехът остави Оклахома на осмата позиция в Западната конференция, докато Филаделфия е на предпоследното 14 място на Изток.

В друг мач от тази нощ, който също се реши след продължение, Портланд победи като гост Лос Анджелис Клипърс с 98:93. Редовното време приключи при 87:87, а в последната секунда Крис Пол и Диандре Джордан последователно можеха да донесат успеха на домакините, но пропуснаха. Двубоят бе много равностоен, като двата тима смениха водачеството 14 пъти, а резултатът бе 17 пъти изравняван.

В крайна сметка обаче гостите от Портланд бяха по-настоятелни в допълнителните 5 минути и водени от звездата си Ламаркъс Олдридж, завършил с 29 точки, успяха да спечелят. Другият лидер на Трейлблейзърс, Деймиън Лилард, изигра слаб мач в нападение, като вкара едва 5 точки, стреляйки 1 от 13 от полето. Гардът обаче се реваншира на съотборниците си, като хвана рекордните в кариерата си 18 борби.

20 точки за победителите добави френското крило Николас Батум, а за Клипърс с най-много точки, 36, приключи Крис Пол. Джей Джей Редик добави 26 точки, но двамата бяха единствените играчи в редиците на домакините, които минаха границата от 8 точки.

Успехът изкачи Портланд на третата позиция в класирането в Западната конференция, а Клипърс остава на пето място в нея. Тимът на Кливланд направи важна крачка в битката за второто място в Източната конференция, след като победи като гост един преките си конкуренти - Торонто, със 120:112.

Над всички за победителите бе звездата ЛеБрон Джеймс, който вкара 29 точки, а 14 от тях дойдоха в решителната последна четвърт на мача. Другите лидери на тима от Охайо - Кайри Ървинг и Кевин Лав, също се представиха на ниво, реализирайки 26 и 22 точки съответно. За Торонто гардът Луис Уилямс и литовският център Йонас Валанчиунас записаха по 26 точки, а 25 добави Демар Дероузън. Въпреки техните усилия обаче канадският тим записа трета поредна загуба от Кливланд през този сезон.

Решителна за крайния изход се оказа втората четвърт, която бе спечелена от Кавалиърс с 29:18. С успеха Кливланд вече е с актив от 39 победи и 24 поражения, докато Торонто има показатели 38/23./БТА