Голдън Стейт Уориърс не остави шансове на Портлънд Трейлблейзърс в първия мач от плейофната серия между двата тима, и се наложи със 118:106.

Шампионите отново бяха без суперзвездата си Стеф Къри, но това не им попречи да спрат още в зародиш надеждите на гостите.

Фен №1 на Голдън Стейт - Стеф Къри

Клей Томпсън изигра страхотен двубой, записа 37 точки, а Дреймънд Грийн приключи с трипъл-дабъл за успеха на Голдън Стейт.

Няма Стеф, няма проблем - Клей с взривно начало на втория кръг

Въпреки че вкара 30 точки, лидерът на Портлънд Деймиъд Лилард бе много ограничен от силната игра в защита на Уориърс.

Още в първата четвърт Голдън Стейт взе 20 точки аванс, и повече не позволи на Портлънд да си помисли за обрат. Трейлблейзърс подобри представянето си в оставащите части, но въпреки това нямаше реална възможност да настигне съперника.

Австралийска мощ за Голдън Стейт

Освен 37-те точки на Томпсън, Грийн наниза 23, плюс 13 борби и 11 асистенции.

Двубоят не бе помрачен дори от сблъсъка между Андерсон Варежао и Джералд Хендерсън в третата четвърт. Впоследствие двамата бяха и изгонени, след втори технически нарушения.

Втората среща между Голдън Стейт и Портлънд е рано сутринта на 4 май.