Страхотна битка си спретнаха отборите на САЩ и Света в мача на Изгряващите звезди, с който по традиция стартира Уикендът на Звездите в НБА.

САЩ спечели със 157:154, след като Светът започна по-добре двубоя в "Еър Канада Сентър" в Торонто.

Зак ЛаВин отнесе в Минесота приза за MVP (Най-полезен играч), и показа защо е един от фаворитите да защити наградата си за Забивач №1 в Лигата и в утрешното супершоу - Конкурсите от Уикенда на Звездите.

Изгряващите звезди на НБА: Кои са те и първият гаф в Торонто

Срещата се проведе в две полувремена, като при колежаните, а на почивката САЩ имаше аванс от 88:79. През второто полувреме символичните гости продължиха да поддържат аванса си, а всичко приключи с фест от забивки, и една финална на Джабари Паркър, подпечатала победата.

ЛаВин вкара 30 точки, колкото имаха и Мудие и Порзингис за отбора на Света.

Очаквайте още две нощи с Уикенда на Звездите с Gong Play и Diema Sport!