Портланд увеличи преднината си в Северозападната дивизия на НБА (41 победи, 19 загуби), след като направи силно второ полувреме и се наложи над Далас с 94:75.

Трейлблейзърс имат още по-голям аванс над преследвача Оклахома, който отстъпи при гостуването си на Чикаго. ЛаМаркъс Олдридж вкара 17 точки и спечели 12 борби за домакините, които регистрират и пета поредна победа.

Но те загубиха гарда си Уесли Матюс, който напусна игрището в началото на третата част заради травма в левия крак, чиято сложност за момента не се знае.

Никола Батум добави 15 точки и рекордните за него този сезон 12 борби. За гостите от Далас, които са 3-и в Югозападната дивизия с 40 победи и 23 поражения, Монта Елис и Амар Студамайър добавиха по 12 точки./БТА