Защитаващият титлата си Голдън Стейт се наложи със 120:111 над гостуващия Оклахома Сити и намали изоставането си на 2:3 победи във финалния плейоф от Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Изправени през елиминация, шампионите показаха играта, която им донесе рекордните 73 победи в 82 мача през редовния сезон.

Стивън Къри завърши с 31 точки, 7 борби и 6 асистенции за домакините, а Клей Томпсън добави 27 точки. Андрю Богът се отличи с 15 точки и 14 борби за успеха, а Голдън Стейт запази надежди, че ще стане едва десетият тим в историята, който успява да спечели плейофна серия, след като изостава с 1:3 победи.

Кевин Дюрант отново беше лидер за гостите с 40 точки, а Ръсел Уестбруук добави 31 точки, 8 асистенции и 7 борби, но това не беше достатъчно.

Оклахома Сити се стреми към пети голям финал в историята си в НБА, а отборът спечели единствената си титла през 1979 година като Сиатъл СуперСоникс.

Голдън Стейт започна по-добре и поведе с 22:12, но постепенно гостите съкратиха пасива си и в средата на третата част поведоха за първи път при 68:67. Последваха силни минути за домакините, който отново овладяха контрола върху мача и малко преди края на третината те дръпнаха със 79:72. В средата на последната четвърт авансът на Голдън Стейт нарасна до 103:90, което се оказа решаващо./БТА