Атланта Хоукс преодоля първия кръг на плейофите в НБА, след като постигна четвърта победа над Бостън Селтикс.

Мач №6 бе в Бостън, а гостите постигнаха успеха със 104:92, с който сложиха край на серията с 4:2 победи.

В основата на победата за Хоукс бе великолепната игра в защита. Голямата разлика дойде в третата четвърт, която съкруши Селтикс. Домакините опитаха да се върнат в мача през последната част, но пасивът им бе прекалено голям.

Страхотният отборен мач на Атланта доведе до това всички титуляри да завършат с двуцифрен брой точки. Най-резултатен за победата бе Пол Милсап със 17 точки. Иначе най-много точки в двубоя реализира Айзеа Томас - 25.

Във втория кръг на плейфите Атланта ще има тежко препятствие в лицето на Кливлънд Кавалиърс.