Джарет Джак вкара победен кош само 1.1 секунди преди сирената и оформи крайното 110:108 в полза на Бруклин срещу лидера в Западната конференция на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА) - Голдън Стейт. У

ориърс остават начело с 46 победи при коефициент .793, но тимът от Оукланд вече изостава с една победа от Атланта в битката за топ отбора на лигата.

Стивън Къри направи изключително силна последна част, отбелязвайки десет точки във финалните четири минути, но неговите усилия стигнаха само за изравняване на резултата. Той завърши мача с 26 точки, като 18 от тях бяха вкарани в последната четвъртина. Джак обаче не остави победата в ръцете на Голдън Стейт и Нетс спечелиха за първи път от 6 февруари насам.

Бруук Лопес отбеляза 26 точки в полза на Нетс, а Дерон Уилямс наниза други 22. За Голдън Стейт пък изненадващо разочароващ ден имаше Клей Томпсън, след като специалистът в далечните изстрели вкара само един от девет.

Лос Анджелис се изкачи на пето място в Западната конференция, изоставайки с шест победи от Голдън Стейт.

Клипърс надвиха със 110:105 Минесота, след като Крис Пол отбеляза 26 точки и довърши своя "дабъл-дабъл" с 14 асистенции./БТА