Дерик Роуз вкара 30 точки за 24 минути на игрището, но това  се оказа недостатъчно за неговия Чикаго, който отстъпи с 98:107  на Кливланд в контролна среща, част от подготовката на отборите  за новия сезон в НБА.

Световният шампион със САЩ от миналия месец направи много силен мач и напомни за най-добрите си дни отпреди контузиите, когато бе избран и за Най-полезен играч в НБА.

Звездната  селекция на Кливлънд обаче не се даде и водена от 28-те точки на Кайри Ървинг стигна до крайния успех. 22 точки за победителите добави бразилският център Андерсон Варежао, а суперзвездата ЛеБрон Джеймс вкара 18 за петата победа на Кавалиърс в предсезонната подготовка.

Освен Роуз, за Булс двуцифрен актив достигнаха само Таж  Гибсън и Пау Гасол, които отбелзаха по 12 точки.

В друга интересна среща от програмата Далас се наложи у дома над Мемфис със 108:103. След равна първа четвърт домакините  вкараха 30 срещу едва 17 точки за противника във втората част и  на полувремето водеха с 57:44.

Авансът на шампионите за 2011  година се оказа достатъчен и въпреки активизацията на Гризлис в  последните 12 минути на мача, Маверикс стигнаха до крайния  успех. Седем играчи на домакините отбелязаха поне 10 точки, докато за  гостите 18 вкара резервата Куинси Пондекстър, а 17 добави  центърът Марк Гасол.

В останалите контролни срещи от снощи Ню Орлиънс победи като гост Вашингтон с 88:84, шампионите от Сан Антонио надиграха  Сакраменто със 106:99, Бруклин се справи у дома с Филаделфия с  99:88, а Милуоки спечели срещу Ню Йорк със 120:97. Атланта се  нуждаеше от продължение, но спечели със 117:114 срещу гостуващия Шарлът.