Ястребите от Атланта преодоляха атакуващата мощ на Портланд и Ламаркъс Олдридж, за да спечелят със 105:99 един от най-интересните мачове от петъчната програма на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

С това играчите на отбора от щата Джорджа продължиха рекордната за клуба победна серия, продължаваща вече в 18 поредни мача. За разлика от еднополюсното нападение на Портланд, шестима от баскетболистите на домакините завършиха двубоя с двуцифрен актив. Най-резултатен беше Пол Милсап с 21 точки, докато Ал Хорфорд и Кайл Корвър добавиха съответно 17 и 16. Майк Скот пък се отличи с перфектна стрелба от зоната за три точки и в трите си опита, за да завърши с 11 пункта.

Портланд водеше в резултата в началото на всяка една от първите три четвъртини, но гостите не успяха да увеличат преднината си на повече от шест точки и дори допуснаха обрат. Това е тяхната четвърта загуба в последните пет двубоя в НБА. Кевин Лов отбеляза 23 точки за деветата поредна победа на Кливланд, а Леброн Джеймс се завърна от наказание с 19 пункта при успеха със 101:90 над Сакраменто.

Кайри Ървинг пък остана далеч от рекордните в кариерата му 55 точки от сряда вечер срещу Портланд, завършвайки с 21. Ерик Гордън стигна до личен рекорд за сезона с 28 точки при изненадващия успех на Ню Орлиънс със 108:103 срещу отбора на Лос Анджелис Клипърс, който видя края на своята серия от шест поредни победи.