Българския национален отбор по баскетбол за младежи до 20 години загуби първата си среща от Европейското първенство, Дивизия А.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров хвърлиха много сили, но отстъпиха на Израел със 68:79.

Българският отбор започна добре в първите минути, но след това имаха страхотни трудности в нападение, и на почивката изоставаха сериозно с 26:47.

Въпреки това младежите ни не се отказаха, и през второто полувреме показаха доста добро лице. Те успяха да наваксат почти целия си пасив, и се доближиха на шест точки от Израел. В оставащите осем минути обаче израелците си върнаха преднината, и удържаха натиска.

Категоричното превъзходство на Израел бе в борбата, а съперникът ни направи и почти тройно повече асистенции.

Със 17 точки завърши Ивко Ивков, 14 добави Александър Милов. Ор Леуми вкара 19 за Израел.

Утре, от 22 часа, България играе срещу Гърция, във втория си мач от група В.