Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20  години победи Латвия със 74:72 (14:12, 14:24, 22:16, 24:20) и завърши на 15-о място на Европейското първенство в дивизия А,  което се провежда на остров Крит в Гърция.

Възпитаниците на Петко Делев стигнаха до успеха след силна  игра през второто полувреме. Латвийците се оттеглиха с аванс от 36:28 на почивката след  серия от 14:1 точки в края на втората четвърт.

Съперникът поддържаше аванса си до началото на последната  част, в която България успя отново да поведе с 56:54. След серия от 10:2 точки момчетата на Делев стигнаха до преднина от 70:63  малко повече от минути и половина преди края и това се оказа  решаващо.

Звездата на българите Александър Везенков беше най-полезен  за успеха със 17 точки и 10 борби. Николай Стоянов добави 14  точки и 6 борби. Роландс Смитс беше най-добър за Латвия с 19 точки 8 борби./БТА