Унион Олимпия Любляна, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост на Байерн Мюнхен (Германия) с 84:90 точки в мач от четвъртия кръг на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп".

Николов игра 26 минути като титуляр и завърши с 9 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Унион е на трето място в класирането в група "К" с победа и три загуби. Лидер е Байерн с четири успеха.

Шампионът на Австрия Гюсинг загуби като гост на Нантер (Франция) с 86:89 точки в среща от третия кръг във втората групова фаза на европейския клубен турнир "Еврочалъндж".

Българинът Александър Янев се отличи с 8 точки, 2 борби и 2 асистенции за 23 минути като титуляр за гостите.

Другият българин в австрийския тим Чавдар Костов записа 13 точки, 2 борби и 1 отнета топка за 22 минути като резерва. Гюсинг е на трето в класирането в групата с победа и две загуби. Лидер е Нантер с 2-1./БТА