Рилски спортист завърши със загуба първата фаза на Балканската лига по баскетбол. В "Арена Самоков" възпитаниците на Росен Барчовски загубиха с 90:95 след продължение от македонския Куманово 2009.

Така Рилски спортист завърши втори в група A с актив от 4 успеха и 4 поражения и продължава напред в турнира.

Отборът ще играе в следващата фаза с Кожув (Македония) и Сигал Прищина (Косово). Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с 22:15 в края на първата част. В първите минути на втората четвърт домакините направиха серия от 10:0 и изоставаха с 44:45 след 20 минути.

Рилски спортист - Куманово

източник: lap.bg

След паузата играта продължи равностойно до последните минути. Четири минути преди сирената Рилски спортист имаше аванс от 77:70, но гостите изравниха 79:79 с два наказателни удара на Бранислав Джекич и се стигна до продължение.

В допълнителното време Джекич и Александър Костоски бяха в основата на това Куманово да спечели с 95:90 точки.

Йордан Бозов беше най-резултатен за самоковци с 23 точки, а Джулиън Норфлийт се отчете с 20 и 6 борби. Златин Георгиев добави със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции.

За гостите Бранислав Джекич приключи с 19 точки, 7 борби и 6 асистенции.

"Загубихме този мач глупаво и безотговорно. Започнахме отпуснато срещата, защото се бяхме класирали за следващата фаза. След това мачът беше спечелен, но направихме грешки. Добре е, че го имаше този двубой, за да си вземем поуки. Жарко Ракочевич и Тейлър са контузени, а Бозов е болен. Не можем да се играем без център", каза след срещата Росен Барчовски.

Рилски спортист - Куманово 2009 - 90:95 след продължение (15:22, 29:23, 16:14, 19:20, 11:16)

Рилски спортист: Йордан Бозов 23, Златин Георгиев 17, Симеон Илиев 10, Върнън Тейлър 6, Антъни Гуджино 1 (Дарин Иванов 5, Красимир Георгиев 0, Любомир Киров 3, Тодор Тодоров 5, Джулиън Норфлийт 20) /БТА