Реал Мадрид и Олимпиакос допълниха финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже.

Испанският гранд победи Ефес Истанбул със 76:63 (33:39) като гост и спечели четвъртфиналната серия с 3:1 победи. Турците се оттеглиха с аванс от 39:33 на почивката, но в началото на второто полувреме гостите направиха серия от 16:3 точки и обърнаха до 49:42 в своя полза, като до края на изпуснаха водачеството в резултата. Силна игра на домакините в първите минута на четвъртата част им позволи да намалят пасива си до 57:58, но нова серия от седем безответни точки за Реал се оказа решаваща и гостите дръпнаха с 65:57 в средата на последната четвърти, като до края контролираха мача. Руди Фернандес завърши със 17 точки и 6 борби за успеха, Серхио Юй добави 14 точки и 5 асистенции, а Фелипе Рейес допринесе с 10 точки и 7 борби. За домакините с 16 точки се отличи Ненад Кръстич, а Дарио Шарич вкара 9 точки и взе 12 борби, но това не беше достатъчно.

Със силна игра след почивката Олимпиакос надделя драматично над гостуващия Барселона със 71:68 (29:37) и също спечели четвъртфиналната серия с 3:1 победи. Капитанът на домакините Василис Спанулис отново беше лидер на тима със 17 точки и 5 асистенции. Йоргос Принтезис добави 14 точки за успеха. За испанците най-добър беше Анте Томич с 13 точки и 7 борби. Каталунците пропиляха аванс от 10 точки при 39:29 малко след почивката, а последната четвърт започна при равенство 50:50. Двубоят отиваше към продължение, когато 5,2 секунди преди края Хуан Карлос Наваро изравни от наказателната линия за 68:68, но тройка на Принтезис със сирената донесе победата на гърците. За място на финала Олимпиакос ще играе срещу ЦСКА Москва./БТА