Теодо се наложи над гостуващия Берое с 66:76 (13:21, 17:20, 10:16, 26:19) в мач от втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Драган Радович записаха втори пореден успех в група "С" и оглавиха временното класиране с пълен актив от 4 точки.

Старозагорци пък загубиха първия си мач от групата.

Домакините започнаха по-добре и след серия от 12:2 точки поведоха с 18:6 малко преди края на първата част.

Берое отвърна с по-активна игра във втората четвърт и успя да намали до 27:32 две минути и половина преди почивката, но черногорците отново успяха да натрупат двуцифрен актив и се оттеглиха в съблекалнята след първото полувреме с аванс от 41:30.

Баскетболистите на Теодо на практика решиха мача след нова серия от 12:2 точки в началото на третата част, след която дръпнаха с 53:32 и до края контролираха развитието на двубоя.

Беройци стартираха на последната четвърт с 6 безответни точки и намалиха до 46:57, а 3:38 минути преди края дори стопиха пасива си до 58:65, но за повече нямаха сили.

Резервата Аштън Муур беше най-полезен за старозагорци с 18 точки, а друга резерва Тихомир Желев добави 12 точки и 5 борби.

Милош Джуришич беше най-резултатен за Теодо с 12 точки, а Мануел Джонсън се отличи с 11 точки и 7 борби./БТА