Баскетболистите на Берое (Стара Загора) постигна първа победа в група С на втората групова фаза на Балканската лига. Състезателите на треньора Любомир Минчева се наложиха като гост над Морнар (Черна гора) с 80:76 (17:22, 19:15, 16:25, 28:14) точки след силна последна четвърт. Преди два дни Берое загуби от Теодо (Черна гора) с 66:76 точки.
Баскетболистите на Берое преодоляха пасив от 12 точки в началото на последната част, за да стигнат до успеха.

Домакините поведоха с 18:11 и с 27:19, но българите успяха да изиграят добри последни минути на втората част и на почивката изоставаха с точка - 36:37. Играчите на Морнар започнаха силно третата четвърт и взеха преднина с 52:41 в 25-а минута. Преди последната част домакините водеха с 62:52, а 7:41 минути преди сирената имаха аванс от 66:54 точки.

Българките баскетболисти спечелиха финалните 10 минути с 28:14. С тройка на Еврик Гари Берое направи обрат - 74:73 1:44 минута преди сирената. Само 48 секунди преди края Гари вкара два наказателни удара за 76:74, след което Остън Барнс вкара още два фаула за 78:74. До края играчите на Берое удържаха преднината си след добра игра в защита.

За Берое Остън Барнс записа "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби, 15 точки и 8 борби добави Еврик Гари, а с 10 точки завърши Аштън Муур.

За Морнар Ламонт Джоунс записа 20 точки, а Марко Мийович вкара 12 точки.

Срещи от втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:
Група С:
Морнар Бар (Черна гора) - Берое (Стара Загора) - 76:80 (22:17, 15:19, 25:16, 14:28)