Гърция се наложи с 97:90 над Латвия и зае едно от местата за предстоящите олимпийски квалификации за Рио 2016.

Гърците ще финишират на 5-6 място на Евробаскет 2015, докато Латвия ще спори със загубилия срещата Чехия-Италия за седмото място и последната квота за квалификациите.

Общо 18 отбора ще имат още един шанс да се класират за Игрите през 2016-а, като ще се проведат три квалификационни турнира.

Директни визи за Олимпийските игри в Рио от Европейското първенство ще получат само финалистите в шампионата.

Латвия игра по-добре до почивката и водеше с 44:37. Силно второ полувреме и много резултатна последна четвърт обаче доведоха до обрат, и краен успех за Гърция.

Латвийците имаха невероятните над 70% успеваемост на стрелба за две точки, но не бяха прецизни от разстояние.

Петима играчи на Гърция завършиха с 12 и повече точки, а Йоанис Борусис вкара най-много - 20.

За Латвия Критапс Яниченокс бе най-резултатен с 22.