Чехия стартира с убедителна победа участието си на Европейското, надвивайки в Рига отбора на Естония с 80:57 /18:9, 25:15, 21:11, 16:22/.

Чехите взеха решителен аванс от 19 точки още на полувремето, когато водеха с 43:24. Деветнадестте точки разлика набъбнаха в началото на третата част, която започна с 8:0 в тяхна полза, а разликата в резултата стана 27 точки.

В последната четвърт Чехия намали оборотите, но естонците нямаха никакъв шанс да наваксат изоставането си.

Ян Весели реализира 16 точки и записа 8 борби за победителите за 23 минути на паркета.

Естонците от своя страна отстъпваха в атлетизма на своите съперници от Чехия и логично отстъпиха.

Можете да следите всичко най-интересно от шампионата в специалната страница на Gong.bg - Eurobasket2015.gong.bg, както и да гледате най-атрактивните двубои в Gong Play и по Diema Sport HDDiema Sport 2 HD и Nova Sport.