Барселона се наложи със 77:55 над Билбао Баскет в мач от испанското баскетболно първенство.

Силни начални минути и убедителен завършек с разгромна последна част бяха достатъчни на Барса да постигне 27-ма победа от 30 кръга.

Александър Везенков игра три минути и половина в двубоя, като се появи на терена в края на първото полувреме и в края на самия мач.

Барса тръгна със серия от 7-0, но след това Билбао се върна в мача, и дълго време гонеше по петите съперника. В крайна сметка обаче така или иначе домакините не успяха да излязат напред в резултата.

Барселона реши всичко в последния период, с нова силна серия, и в средата на частта дръпна сериозно, за да не допусне грешка.

Така въпреки равностойния почти през 30 минути мач, се стигна до убедителна разлика.

С 16 точки за успеха завърши Анте Томич, плюс 14 борби, а 15 точки добави Алекс Абринес.