Отборът на Гран Канария победи Лаборал Куча с 93:87 точки във втори мач от четвъртфиналните плейофи в испанската баскетболна Лига Ендеса. Така Гран Канария изравни серията на 1:1 победи и трети мач ще определи отбора, който ще се класира за полуфиналите в шампионата.

Най-резултатен за успеха на Гран Канария бе Аллберт Оливер с 13 точки, а 12 добави Ален Омич. За Лаборал Куча с 22 точки завърши Дариус Адам.

Победителят от тази двойка ще се изправи срещу победителя от двойката Барселона – Фуенлабрада на полуфиналите, а тимът на Барса с българина Александър Везенков в състава е пълен фаворит.

Барса разгроми съперника си в първия мач от четвъртфиналните плейофи с 99:65 точки, а вторият мач е от 20.30 часа и можете да го наблюдавате в Gong Play и по телевизия Diema Sport.