Александър Везенков записа 21 минути във втория мач от четвъртфиналната серия между Барселона и Фуенлабрада.

Барса се наложи с 84:68, и след два поредни успеха, вече е на полуфинал.

Там "каталунците" чакат победителя от Гран Канария и Каха Лаборал, където серията е 1-1.

За 21 минути на паркета, Везенков записа 4 борби, и по три точки и три асистенции.

Лош удар в главата извади от двубоя Анте Томич, но въпреки това Барселона нямаше проблеми.

Двубоят бе равностоен само до почивката, но смазваща трета четвърт - 29:9 за Барса, донесе успеха за госта в този мач.

С 21 точки за победата приключи Томаш Саторански, плюс седем асистенции. 14 за Фуенлабрада вкара Алекс Уртасун.

По-рано и Валенсия стигна полуфинал, след като отстрани Уникаха с 2-0, а Реал Мадрид играе също за място в Топ 4, срещу Мурсия.