Баскетболният тим на Лукойл Академик триумфира в турнира за Купата на Стара Загора, след като спечели и трите си срещи от надпреварата. Днес в последния си сблъсък от турнира, „студентите” надвиха трудно коравия тим на Тунджа Ямбол с 80:75. Така след победите над Рилски спортист (90:86), Берое (80:72) и днешния успех над Ямбол, вицешампионите грабнаха по категоричен начин първото място в турнира.

Най-резултатен за първенците бе Тери Смит, реализирал 17 точки. Александър Груев, който днес изигра поредния си силен двубой за Лукойл завърши с 15 пункта и 4 асистенции. С „дабъл-дабъл” пък се отличи Килиан Ларсен отчел се с 13 точки и 10 борби.

За тима на Юлиян Радионов Тони Бърнас реализира 17 точки, Костадин Маршавелски наниза 16 плюс 15 борби, а Тайлър Лейзър приключи с 15 пункта.