Шампионът Левски загуби от носителя на Купата на България Черно море Порт Варна със 78:90 (21:23, 26:21, 13:23, 18:23) в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Варненци са на четвърто място с 29 точки актив, а Левски на трета позиция с 30 точки. Лидер е Лукойл Академик с 33 точки и мач по-малко. Гостите започнаха по-добре срещата и водеха в резултата до средата на втората част. След това "сините" направиха обрат - 31:30 и на почивката имаха аванс от 47:44.

През третата четвърт възпитаниците на Драган Баич отново доминираха и преди финалните 10 минути водеха с 67:60. В последната част варненци записаха аванс от 10 точки - 70:60, а след това и от 15 точки при 83:65 след тройка на Станимир Маринов 4:50 минути преди сирената.

До края те не допуснаха изненада и спечелиха мача. За победителите петима играчи завършиха двуцифрен точков актив, но най-полезен беше Станимир Маринов с 18 точки и 7 асистенции. 16 точки реализира капитанът Асен Великов, а с 15 точки се отчете Станислав Цонков.

За Левски се отличиха Павел Иванов с 26 точки, по 14 точки добавиха Алекс Симеонов и Стоян Гюроски, а с 13 точки и 6 борби завърши Димитър Ангелов./БТА