Баскетболният Рилски спортист записа категорична победа като домакин на Балкан с 91:58 точки в първия кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига.

Във втория кръг Рилски спортист ще посрещне Черно море Тича у дома, а преди това ще изиграе още едно домакинство – на 19-и октомври (сряда) срещу Енисей Красноярск от турнира Купа ФИБА Европа. В следващия кръг от НБЛ Балкан отново ще бъде изправен пред голямо предизвикателство – домакинство на Лукойл Академик.

Домакините имаха преимущество още от първите минути и отрано взеха контрол над мача. Те натрупаха двуцифрен аванс още 7 минути след началото и не погледнаха назад до края. На почивката разликата вече беше 23 точки, а Балкан беше отбелязал едва 30 точки.

Рилецо увеличи разликата си още малко през третия период и влезе в последния решил мача в своя полза. До края нямаше интрига, а разликата скочи над 30 точки, пише bgbasket.com.

Отборите овладяха равен брой борби, но Рилски имаше предимство в повечето от останалите статистически показатели. Балкан имаше само един успешен опит от тройката от 15 опита, а Рилецо извърши само 7 грешки.

Ненад Делич и Келвин Паркър (8 асистенции) отбелязаха по 17 точки за победителите, а по 14 добавиха Йордан Бозов иДжеръл Симънс.

За Балкан Михайло Секулович наниза 21 точки и добави 13 борби за дабъл дабъл, а единственият му съотборник с двуцифрен актив беше Амин Хот, който завърши с 12 точки и 6 асистенции.