Носителят на купата на България Нефтохимик 2010 победи като гост Монтана 2003 с 84:76 (26:24, 20:16, 24:13, 14:23) точки в среща от последния 20-и кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига за жени.

Така възпитаничките на Дечо Коешинов завършват на първо място в класирането. Нефтохимик е с 36 точки, Дунав 8806 е на втора позиция с 35 точки, а в подреждането следват Хасково 2012 с 34 точки, Монтана 2003 с 29 точки, Рилски спортист с 24 и Левски с 21.

Срещата в Монтана предложи оспорвана игра в първите 10 минути, след което гостенките поведоха и до края не изпуснаха водачеството си. За Нефтохимик Вера Перостийска изигра силен мач и завърши с дабъл-дабъл - 29 точки и 14 борби.

Лидия Върбанова добави 14 точки. За домакините се отличиха Карън Дювър с 20 точки и 8 борби и Даниела Петева със 17 точки.

Хасково 2012 завърши с победа редовния сезон, след като разгроми гостуващия Левски със 114:47 точки. Двата отбора ще се срещнат и в първия кръг на плейофите. Домакините водеха спокойно през целия мач.

В третата част баскетболистките от Хасково направи серия от 16:0 и преднината им достигна 50 точки при резултат 81:31, след което срещата се доигра. За победителките се отличи Олга Дубровина с 38 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Ралица Нанева се отчете с 25 точки.

Анита Тейлане спечели 21 борби и вкара 14 точки. За "сините" с 13 точки и 4 борби завърши Гергана Иванова, а с по 8 точки се отчетоха Евгения Нацкина и Петя Бояджиева./БТА