Шампионът Лукойл Академик стартира убедително новия сезон в Национална баскетболна лига, с успех със 104:66 над Академик Пловдив.

"Студентите" се готвят за участието си в Купата на ФИБА Европа, където домакинстват на 18 октомври.

Те записаха втора поредна победа, след като преди дни триумфираха с първата в историята Суперкупа на България.

Лукойл взе бързо аванс, който постепенно увеличаваше, и въпреки че Академик Пловдив записа добро начало на второто полувреме, нямаше аргументи за обрат.

На почивката резултатът бе 50:30, а през второто "студентите" вкараха още повече, за над 100 точки.

Максим Корнийенко записа 19 точки и 13 борби за Лукойл, Павлин Иванов реализира още 14 точки, а Крис Минков - 13. Участие в двубоя взеха всички състезатели на Тони Дечев, включително и 16-годишният Цветомир Чернокожев, който остана на терена пет минути.

За Академик Пловдив, 27 точки наниза Джордан Семпъл.