Баскетболистките на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели Купата на България при жените в собствената си зала „Бойчо Брънзов“. Домакините победиха на финала Хасково 2012 с 67:59 точки. За Нефтохимик това е първа Купа на България от 2008 година. Хасково 2012 пък загуби втори пореден финал в турнира.

Дунав 8806 пък спечели бронза в състезанието.

За най-полезен играч на турнира беше избрана Вера Перостийска. Призът на името на Красимира Гюрова пък получи друга баскетболистка на победителките - Борислава Христова.

След оспорвана първа четвърт възпитаничките на Дечо Коешинов взеха втората част с 23:10 и на почивката водеха с 40:28. През третата четвърт те продължиха да доминират и записаха аванс от 24 точки 63:39 преди последните 10 минути.

В тях обаче баскетболистите на Хасково спечелиха с 20:4 и намалиха пасива си, но не успяха да стигнат до обрат.

Вера Перостийска записа "дабъл-дабъл" - 24 точки и 10 борби за победителките, а Борислава Христова добави 19 точки и 6 борби.

За Хасково 2012 се отличиха Ралица Нанева с 23 точки и Анита Тейлане с 15 точки и 10 борби.

Хасково 2012 - Нефтохимик 2010 (Бургас) - 59:67 (18:17, 10:23, 11:23, 20:4)