Алекс Симеонов направи дебюта си за Гипускоа, а отборът записа победа в третия кръг от втората дивизия на испанското първенство. Тимът надви втория отбор на Барселона като гост с резултат 63-55.

Успехът е трети за Симеонов и съотборниците му от три мача, а за Барса това е трето поражение. В следващия кръг Гипускоа ще бъде домакин на Оренсе, пише още bgbasket.com.

Много силно начало даде предимство на българина и отбора му. След една част гостите водеха с 10 точки, а тази разлика се запази до почивката. През второто полувреме отборите си размениха по една част, а водачеството остана в полза на Гипускоа.

У първия мач за новия си отбор Симеонов беше на терена 12 минути, през които вкара 4 точки и хвана 3 борби.