Мъжкият баскетболен Дунав отстъпи на Чавдар с 68:81 (18:22, 14:16, 21:23, 15:20) в мач от 21-ия кръг на А група в Троян. Гостите започнаха по-добре двубоя и след малко повече от минута успяха да поведат с 6:2. След това обаче троянци изравниха резултата и в последните минути на първата част поведоха на свой ред за 22:18 след 10 минути игра. До почивката срещата бе равностойна, но домакините успяха да удържат преднината си за 38:32 на полувремето.

След подновяването на играта момчетата на Николай Господинов се хвърлиха за обрат и го постигнаха за по-малко от 2 минути за 39:38. 10 минути преди края обаче отново Чавдар излезе напред за 61:53. До финалната сирена дунавци така и не намериха сили за нов обрат и отстъпиха с 68:81, съобщават от Пресслужбата на Дунав Русе.

Най-добър за русенския състав бе Филип Самойлович с 20 точки и 7 асистенции. 14 точки добави Денис Титов, а Николай Николов и Евгени Хаджирусев се отчетоха с по 11. За домакините най-резултатен бе Любомир Лилов с 20 точки, а Христо Господинов вкара 15 точки.