Дунав 8806 победи подмладения Левски със 110:43 (26:10, 16:15, 40:11, 28:7) в мач от тринадесетия кръг на първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Двубоят се игра в залата в русенския квартал "Здравец".

Преди срещата треньорът на шампионките Георги Божков бе засипан с подаръци по случай 53-ия си рожден ден. Освен победата „сините феи“ му дариха и специален шарж, колегите му от Левски Татяна Гатева и Едуард Вълчев също му бяха подготвили подарък, а от феновете на отбора получи уникален шал, на който са изброени шампионските титли и Купи на България на дамския баскетболен клуб, носещ името на голямата европейска река.

Жаклин Златанова вкара първия кош в мача за 2:0 за домакините, а след около минута дунавки вече водеха със 7:2. До края на първата част авансът им нарасна до 16 точки за 26:10.

Развоят на срещата позволи на Георги Божков да започне с ротацията рано в мача, като дори даде пълна почивка на капитана на отбора Зорница Костова. Това не попречи на почивката „сините феи“ да водят с 42:25.

Дунавки не спряха да увеличават преднината си, записвайки 40 точки в следващите 10 минути за 82:36 в края на третата част. До финалната сирена те оформиха закономерния си успех със 110:43.

За русенския състав Лори Уилямс и Тамара Баич завършиха с по 23 точки и 9 борби. Кристина Сантяго добави 22 точки, въпреки че записа по-малко от 20 игрови минути. За гостите най-резултатна бе Александра Петрова с 13 точки, а Габриела Николова записа 8 т.

В следващия кръг на първенството Дунав 8806 гостува на Монтана 2003 от 18:00 ч. на 31 януари в зала "Младост" в северозападния град.