Шампионът от миналата година Дунав 8806 спечели бронзовите медали в женското баскетболно първенство, след като победи Нефтохимик 2010 с 83:79 (24:13, 27:30, 20:19, 12:17) точки в третия мач от серията, игран в зала "Дунав" в Русе. Така русенският тим спечели 2:1 победи и стигна до отличията.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Деляна Коева и Биляна Степанович.

Нефтохимик 2010 излезе в състав Олена Самбурска, Тамара Баич, Мария Желязкова, Стефка Митева и Олга Мазниченко.

Домакините започнаха силно мача и след първите две минути игра водеха с 9:0, като първата четвърт завърши при резултат 24:13 в тяхна полза. Тя се оказа и решаваща за победата.

Нефтохимик успя да спечели втората и третата част, но това не бе достатъчно да обърнат мача.

Домакините не успяха да отбележат кош в рамките на почти пет минути в началото на последната четвърт. Гостенките намалиха изоставането на на две точки два пъти в последните две минути, но баскетболистите на Георги Божков не допуснаха обрат.

От Дунав 8806 най-полезна беше Деляна Коева, която вкара 19 точки, а Виолина Кочева записа 17 точки. Зорница Костова завърши с 14 точки, 8 борби и 8 асистенции.

За отбора на Нефтохимик 2010 най-резултатна беше Олена Самбурска с 23 точки, а Олга Мазниченко вкара 21 точки. /БТА