Черно море порт Варна завоюва бронзовите медали в първенството след като постигна победа и във втория мач от плейофната серия срещу Рилски спортист този път с 92:88 и с два успеха заслужи медалите.

Бронзовият медалист бе награден от президента на БФБ Георги Глушков и от президента на БК Черно море Данаил Папазов.

За Черно море порт Варна двубоя започнаха Милиан Бочка, Милош Коматина, Лени Даниел Николай Стоянов и Асен Великов. Стартовата петица на Рилски спортист бе Джулиан Норфлийт, Симеон Илиев, Антъни Гуджино, Любомир Киров и Върнан Тейлър.

През първата част играта бе оспорвана, като в средата й гостите водеха с 12:9. Последваха 8 поредни точки на Черно море порт Варна и домакините успяха да поведат с 17:12. Рилски спортист успя да намали до 17:15, но в крайна сметка с добра игра в края домакините взеха първата четвърт с 23:15.

В началото на втората част играта отново бе оспорвана. В средата на частта резултатът бе 34:28 за домакините. Три минути и 50 секунди преди почивката Черно море порт Варна поведе с 10 точки при 39:29. До края на втората част домакините поддържаха аванса си и почивката имаха преднина от 11 точки - 51:40.

След почивката за малко повече от три минути игра гостите вкараха 11 срещу 4 точки и намалиха изоставането си до 4 точки - 51:54. След малко повече от 8 минути игра гостите се доближиха до само 3 точки до домакините при 61:64. С много добра игра в заключителните секунди на третата част отборът на Черно море порт Варна възвърна преднината си от 10 точки - 71:61 преди
решителната последна част.

През последната четвърт домакините, макар и трудна успяха да удържат аванса си и спечелиха мача, а с него и бронзовите медали.