Отборът на Нефтохимик 2010 е на път да си осигури първото място в редовния сезон на женската НБЛ доста по-рано от края му. Лидерът в класирането постигна победа у дома срещу Рилскиспортист с резултат 82-43 и е само на успех сигурно първо място преди плейофите, пише bgbasket.com . До края бургазлийки имат четири двубоя и при успех само в един тях ще спечелят редовния сезон. В събота (16 март) е дербито в Русе срещу втория Дунав 8806, а Рилски спортист приема Левски.

Домакините натрупаха солиден аванс още в първите два части, който до края те увеличаваха. В първата четвърт те направиха серия от 12-3, с която дръпнаха с 10 точки, а през втората от 11-2, с която разликата стана 18 точки. С начало от 9-0 след почивката домакините дръпнаха с 28 точки и като цяло нямаха никакви проблеми.

Домакините отбелязаха 10 срещу едва 3 тройки за съперника, а в същото време имаха и 15 грешки срещу 23 за самоковки.

Вийве Кай Ребане бе най-резултатна за успеха със 17 точки, като се отчете и с 8 борби и 5 откраднати топки.Анна Соколан добави 16 точки, а Мария Желязкова завърши с 13, 8 асистенции и 6 борби.

За гостите с 12 точки бе Еми Ушагелова, а Кристина Пейчинова добави 8.